Fotoslužby-Dušek:  aktualityZajímavosti ze světa fotografie

 

Podívejte se na time-lapse pořízené fotoaparátem.

časosběrné foto video Český fotograf Roman Němec pořídil jedinečné záběry, ze kterých vytvořil time-lapse. Na svých stránkách Roman Němec popisuje, jak takové video nafotografovat. Úžasné časosběrné video si můžete prohlédnout zde.

A co je potřeba k chytání času?

Kromě spousty času a trpělivosti, ještě foťák s možností plně manuálního režimu a konektorem pro externí spoušť.

Video: Krušné hory, Roman Němec


Víte že pro vznik první fotografie bylo zapotřebí dvou důležitých objevů?

pvní dochovaná fotografie na světě Pvním objevem byla dírková komora CAMERA OBSCURA prvně nakreslena italským malířem Leonardem da Vinci v 16. století. Ale princip dírkové komory byl popsán již v 5 století př.n.l. čínským filozofem Mo Ti Druhý objev provedl roku 1752 chemik Johann Heinrich Schulze s poznáním, že soli stříbra jsou citlivé na světlo. Až po dalších 100 letech vznikla na základě těchto objevů první fotografie, kterou pořídil v roce 1813 francouz Joseph Nocéphore Niépce.

Foto: Pohled z okna, Niépce (První na světě dochovaná fotografie)


Víte že nejnovější kompaktní fotoaparáty mají zabudovaný operační systém?

pvní dochovaná fotografie na světě NOKIA Coolpix S800c je prvním kompaktním fotoaparátem na světě, který je vybaven operačnímm systémem ANDROID Výhodou jsou grafické programy přímo ve fotoaparátu, dotykový display, záloha fotografií online na internetu a další funkce.
Nejen tablety, iPhony, PDA a další komunikační zařízení dobývají internet. Fenomén internetu a komuniukačních sítí nově ovládají i moderní fotoaparáty.

Foto: Coolpix S800c s OS Android


Víte že Jeffrey Martin vytvořil v Praze největší sférickou panoramatickou fotografii na světě?

největší sferická fotografie na světě Fotograf pořídil z žižkovského vysílače stovky snímků, které následně spojil do jednoho sférického (kulového) obrazu Prahy. Snímak má rozlišení 192000 x 96000 obrazových bodů. Fotografii můžete prohlížet zde.

Foto: Jeffrey Martin, Praha